Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Chałupy

Chałupy

Na Mierzei Helskiej, ledwie 8 km od centrum Władysławowa leży miejscowość wypoczynkowa Chałupy. Określenie Chałupy pojawiło się po raz pierwszy w 1920 r., aczkolwiek sama wioska ma dłuższą historię. W 1922 roku wybudowano poprzez Chałupy linię kolejową która połączyła Hel z Władysławowem.

Stopniowo, dawna wieś rybacka zaczęła przekształcać się w popularny kurort nadmorski.
Dzisiaj Chałupy to szczególnie znany ośrodek kitesurfingu i windsurfingu. Chałupy, ze względu na położenie nad płytką oraz spokojną Zatoką Pucką to idealne wręcz miejsce do lekcji tych sportów. Każdy kto zaś posiada już wprawę w tych dziedzinach ma sposobność przetestować swoje siły na otwartym morzu. Działa tu dużo szkółek i wypożyczalni sprzętu, wobec tego każdy może spróbować, być może jeden z tych sportów jest właśnie dla niego. Dodatkowo, od lat, w Chałupach odbywają się regaty dawnych łodzi rybackich.
Chałupy to również, albo przede wszystkim, plaża oraz związane z nią kąpiele morskie oraz słoneczne. W pobliżu ulicy Bosmańskiej, w wakacje czynne jest strzeżone kąpielisko. Turystów wita czysta, piaszczysta i szeroka plaża, na której nie ma tłoku. Nieopodal miejscowości znajduje się plaża naturystów, którą pod koniec lat 80-tych szlagierem „Chałupy
welcome to” rozreklamował Z. Wodecki.
Jeżeli frapujesz się które noclegi nad morzem rozważyć planując wczasy, może skusisz się na Chałupy? Baza turystyczna i gastronomiczna jest tu na tyle bogata, że każdy winien znaleźć coś co będzie jemu pasować.

Zapraszamy na stronę: http://www.chalupy.net.pl/noclegi/wszystkie, gdzie znajdziesz bogatą ofertę prezentującą noclegi w Chałupach.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem