Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Chłapowo

Chłapowo plażaChłapowo  jeszcze jakiś czas temu było wsią o charakterze rolniczo-rybackim, obecnie prężnie ewoluuje w niej turystyka. Chłapowo jest jedną z wsi tworzących gminę Władysławowo, położone jest na urwistym klifie, a nadmorska część Chłapowa wchodzi w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Najbardziej rozpoznawalną atrakcją Chłapowa jest jednakże Wąwóz Chłapowski, przez lokalnych Kaszubów określany nazwą „Rudnik”. Dolina Chłapowska to rezerwat przyrody zajmujący bez mała 25 ha. Podróż tym malowniczym wąwozem na plażę wzbogaci, każdego wędrowca o wyjątkowe pejzaże, co bardziej zainteresowani botaniką zaobserwują zapewne wyjątkowe rośliny takie jak dzwonek okrągłolistny, żarnowiec miotlasty czy rokitnik. Jar dostosowany jest do możliwości każdego wczasowicza. Wzdłuż jaru wytyczone są dróżki, cięższe fragmenty wyposażone są w mostki, poręcze i schodki, znajdziemy też malowniczo wkomponowane ławeczki na których można odprężyć się.

Chłapowo to również przestronna, klifowa plaża. Urządzone są tu 2 piaszczyste kąpieliska, za kąpieliskiem plaża zmienia swój charakter, pojawiają się na niej spore kamyki. Na plaży można dostrzec również kutry rybackie tutejszych, ciągle łowiących rybaków. Klif, poprzez panujące tu sprzyjające warunki dla startów, to też miejsce, które upodobali sobie paralotniarze. W sezonie można obserwować ich zmagania bez mała codziennie.

Niedaleko Chłapowa leży przylądek Rozewie dotychczas uważany za najbardziej wysunięte w kierunku północnym miejsce w Polsce. Stoi tam także udostępniona do zwiedzania Latarnia Morska Rozewie imienia St. Żeromskiego a także niewielkie Muzeum Polskiego Latarnictwa.

Chłapowo to właściwe miejsce dla osób poszukujących ciszy i obcowania z przyrodą. Pobliże Trójmiasta, Helu, Jastrzębiej Góry i Władysławowa, czyni z Chłapowa znakomitą bazę startową dla zwiedzania Wybrzeża Gdańskiego. A jest gdzie się zatrzymać – Chłapowo noclegi to bogata oferta, na którą składają się ośrodki wczasowe, pensjonaty oferujące apartamenty i pokoje gościnne, nie brak również domków letniskowych, kwater prywatnych czy kempingów.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem