Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Chłopy

Chłopy chałupa

W pobliżu Mielna, kilka kilometrów w kierunku zachodnim, znajduje się niewielka, o rybackim klimacie, wieś – Chłopy. Nie jest to ludny kurort tak jak ościenne letniska Unieście czy Mielno, lecz uspokajające i sielskie letnisko. Z biegiem lat, razem rozkwitem turystyki w okolicy, Chłopy również tracą swój typowo rybacki klimat. Jednakże w przeciwieństwie do innych nadmorskich miejscowości wioska ta cała została wprowadzona do rejestru zabytków – tak aby uratować nastrój pochodzącej z XIX wieku wioski rybackiej.

Uchowało się w tej okolicy wiele zabytkowych, pochodzących
z XIX w. domów o tradycyjnej dla tego rejonu konstrukcji szachulcowej. Chłopy mają nastrój żywego skansenu, urzeka to letników, szukających odmiany.
Ale miejscowość ta to nie wyłącznie „skansen” – to dodatkowo konwencjonalne letnisko z piaszczystą, czystą oraz szeroką plażą, z pasem niewielkich wydm, porośniętych trawami i lasem sosnowym, tworzącym, wraz z nadmorskim powietrzem nasyconym jodem charakterystyczny nadmorski mikroklimat. W sezonie kąpielisko jest strzeżone przez ratowników. Niezapomniane doznanie na letnikach sprawia także przystań rybacka – i usytuowane na plaży łodzie rybackie, można powiedzieć, iż tu wypoczywa się w cieniu łodzi rybackich. Przystań to również miejsce gdzie można kupić tanią i szczególnie świeżo złowioną rybę. Wszyscy ci, którzy nie chcą parać się na wakacjach osobistym smażeniem – na świeżą rybkę zapraszają pobliskie smażalnie oraz wędzarnie. Ci, którzy chcą poddać próbie swoje zdolności wędkarskie, będą mogli skorzystać z organizowanych za pośrednictwem tutejszych rybaków
rejsach wędkarstwa morskiego.
Niedaleko plaży, zaraz za wydmami zlokalizowane są pierwsze budynki, gdzie znaleźć można relatywnie tanie noclegi w Chłopach. Zaś baza noclegowa jest obfita – pola namiotowe, domy gościnne, pokoje gościnne, pensjonaty i domki letniskowe – a także przystosowana do zasobności każdego urlopowicza.
Aby uzyskać więcej informacji o miejscowości wypoczynkowej Chłopy prosimy odwiedzić witrynę: http://www.chlopy.pl

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem