Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Cisowo

CisowoW pewnej odległości od brzegu morza (około 2 kilometry), nieopodal Darłowa i jez. Kopań, na pagórku położona jest wioska Cisowo. Przez wiele wieków Cisowo było osadą rolniczą. W dzisiejszych czasach Cisowo to także miejscowość urlopowa, nastawiona w zasadzie na agroturystykę.

Cisowo jest znane z umiejscowionej w wiosce elektrowni wiatrowej. Ze względu na ukształtowanie terenu i występujące w tej okolicy warunki atmosferyczne funkcjonuje tutaj jeden z największych w naszym kraju kompleks elektrowni wiatrowych. Rozpoczynający się w Darłowie szlak turystyczny,
przechodzący przez Cisowo, a kończący się nad jez. Kopań jest określany Szlakiem Wiatrów.
Kolejny, dużo dłuższy (powyżej 100 km), to Szlak Zabytków Średniowiecza – przebiega poprzez okoliczne miejscowości (Darłowo, Stary Jarosław, Słowino, Dąbki). Na długości jego trasy napotkamy pochodzące ze średniowiecza zabytki: grodziska, zamki, kościoły i dawne chałupy wiejskie. Na jego szlaku jest także cisowski, ceglany, XIV-wieczny kościół.
Ażeby trafić na plażę, trzeba pokonać około dwa km lądu. Jednak Cisowo oferuje też bliskość jeziora, na jakim można uprawiać sporty wodne a także łowić ryby na wędkę. Po okolicy można pospacerować albo zwiedzać sąsiedztwo na rowerze.
Jeśli zatem, ktoś poszukuje spokojnego miejsca do odpoczynku, z dala od miejskiego szumu i hałasu, a zarazem chce mieć zaplecze w postaci sporego ośrodka urlopowego z typowymi nadmorskimi atrakcjami (Darłówko, Darłowo), to Cisowo będzie świetnym wyborem. Co prawda, nie ma tu hoteli, ponieważ noclegi w Cisowie to głównie agroturystyka i domki wakacyjne.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem