Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Dąbki

Dąbki

Dąbki to nadbałtycka miejscowość uzdrowiskowa, atrakcyjnie położona w centrum Pobrzeża Słowińskiego. Bałtyk otacza Dąbki od strony północnej a od południa znajduje się duże, albowiem o powierzchni mniej więcej 18 km kwadratowych jezioro Bukowo.

Takie położenie sprzyja rozwojowi turystyki, nadzwyczajnie zaś czynnego wypoczynku – duża ilość ośmiela do wycieczek, z kolei właściwie przygotowany skraj jeziora pociąga amatorów sportów wodnych (np. żeglarzy) i wędkarzy. Liczne wypożyczalnie wynajmują sprzęt wodniacki, zaś
szkółki – zajęcia windsurfingu, żeglarstwa, kitesurfingu oraz innych dyscyplin. Nad jeziorem funkcjonuje też przystań żeglarska, a w sezonie wakacyjnym po jeziorze pływa nieduży stateczek wycieczkowy.
Oczywiście najistotniejszą atrakcją tej miejscowości jest sąsiedztwo Bałtyku oraz nadmorska plaża, która jest piaszczysta i szeroka. Na piaszczystym brzegu, tu i ówdzie w okolicy zejścia do wody, znaleźć można piękne, wielobarwne, niewielkie kamyki, ba nawet kawałki bursztynu – perły Morza Bałtyckiego. Na długości piaszczystego brzegu, wśród rosnącego na wydmach, sosnowego lasu, wiedzie dosyć długa, dlatego że aż sześciokilometrowa promenada.
Dąbki, biorąc pod uwagę zdrowy mikroklimat – morskie oraz czyste powietrze pełne jodu, łączące się z aromatem pobliskich drzew iglastych oraz rozległych lasów, oraz dużą wilgotność powietrza – osiągnęły w 2007 roku status uzdrowiska. Dlatego, prócz typowych letników i
wędkarzy, do tej miejscowości przez 365 dni w roku przybywają kuracjusze. Kuruje się w tym miejscu m.in. różne choroby reumatyczne, kardiologiczne, nerwice i choroby układu oddechowego.
Jeżeli chcesz zobaczyć bogatą ofertę noclegów w Dąbkach zapraszamy na stronę:  www.dabki.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem