Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Darłówko

Darłówko

Darłówko – przymorska dzielnica ślicznego, zabytkowego na dodatek pamiętającego średniowiecze miasta Darłowa – zlokalizowana jest przy ujściu rzeki Wieprzy do morza. Korzystna lokalizacja w sąsiedztwie morza, oddziaływający zdrowotnie z racji znacznej wilgotności oraz zawartości jodu mikroklimat, powab i zabytki Darłowa, gama atrakcji oraz bogata baza noclegowa i gastronomiczna Darłówka powodują, że od dawien dawna przyjeżdżają tutaj na urlop rzesze letników z Polski i również z zagranicy.

Na turystów w
Darłówku czeka tutaj piękna plaża – a ściśle mówiąc dwie plaże, dlatego że tutejsza plaża jest podzielona na wschodnią i zachodnią dzięki uchodzącej tu do Bałtyku rzeczkę. Plaża wschodnia miejscami jest rozdzielona od fal Bałtyku większymi kamykami, natomiast zorganizowano na niej pole do gry w siatkówkę a także atrakcje dla dzieci: trampolinę, zjeżdżalnię itd. Plaża zachodnia bardziej wspomaga plażowanie – jest w znacznym stopniu rozleglejsza i piaszczysta, nie ma również kamieni tak charakterystycznych dla plaży wschodniej. Na plaży zachodniej możemy wypożyczyć sprzęt wodny, czy też skorzystać z oferty morskich atrakcji.
Bardzo blisko brzegu Bałtyku znajdują się liczne pensjonaty ośrodki wypoczynkowe a także inne obiekty proponujące noclegi w Darłówku. Najczęściej są one nieco droższe od tych leżących dalej od plaży, jednak nie jest to regułą. Zapłata za nocleg jest zależna też od typu noclegu oraz komfortu
pokoju, apartamentu lub domku.
Do największych ciekawostek miejscowości Darłówko kwalifikują się latarnia i port. Port ma długość trzech km i pobudowano go nad rzeką Wieprzą, w pobliżu jej ujścia do Morza Bałtyckiego. Port, przede wszystkim rybacki, pełni prócz tego funkcje przeładunkowe oraz turystyczne – cumują tu w dużej liczebności stateczki spacerowe. Jest także obiektem wielu przechadzek letników. W pobliżu wejścia do portu stoi również aktywna latarnia morska – to z cegły budynek z wieżą o wysokości 22 m. Latarnię morską wybudowano w dziewiętnastym w. a dzisiaj jest ona przeznaczona do oglądania w sezonie letnim.Ciekawostką letniska jest oczywiście most postawiony na rzeczce Wieprzy, spinający Darłówko Wschodnie z Zachodnim. To jedyny w kraju most o konstrukcji rozsuwanej. Fanatyków militariów a także
pojazdów zainteresuje fakt, że w Darłówku rok rocznie, w ostatni tydzień czerwca urządzany jest Międzynarodowy Zlot Pojazdów Wojskowych.
W Darłowie znajdziemy dużo odpowiednio uratowanych zabytków. Wśród nich są pamiętające średniowiecze kościoły oraz kultowa Kamienna Brama.W samym centrum miasta a także na jego skrajach przygotowano też różnorodną bazę noclegową. Z powodu niewielkiego oddalenia od Morza Bałtyckiego, noclegi w Darłowie – w południowej jego części oraz w centrum miasta – są przeważnie tańsze więc stanowią wspaniałą opcję dla turystów planujących wczasy w wersji ekonomicznej.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem