Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Dziwnów

Dziwnów

Dziwnów to małe miasto turystyczne leżące na płn./zach. brzegu Bałtyku w woj. zachodniopomorskim. Najwcześniejsze, pisane wzmianki o miejscowości sięgają połowy trzynastego wieku.
Dziwnów położony jest w części na wschodnim skraju wyspy Wolin, i częściowo na Mierzei rzeki Dziwny. Części te łączy most zwodzony na Dziwnej.

Od południa Dziwnów okala Zalew Kamieński oraz Zatoka Wrzosowska, które stanowią część rzeki Dziwna. Sama rzeka z kolei łączy Dziwnów i Zalew Szczeciński. W zach. części Dziwnowa leży jezioro o
nazwie Martwa Dziwna, które jest pozostałością byłego ujścia rzeki i wespół z otoczeniem stanowi użytek ekologiczny. Znajdują w nim schronienie różne gatunki ptaków, zarówno wędrownych jak też osiadłych.
W Dziwnowie wytyczono kąpielisko na plaży o długości osiemset m., natomiast równolegle do plaży, grzbietem wydm biegnie nowoczesna promenada, na której można się przechadzać albo relaksować się w cieniu roślinności pokrywającej wydmy. Na plażę prowadzą liczne zejścia, przy których ustawione są sanitariaty. Na plaży na turystów czekają rozliczne atrakcje: przyjemny, drobny piasek, morskie przejażdżki na bananie, wodne skutery, a dla milusińskich dmuchane trampoliny i zjeżdżalnia wodna.
Ze względu na rozmaitość akwenów wodnych – morze, zalew oraz rzeka – Dziwnów stanowi bardzo dobre miejsce do oddawania się sportom wodnym. Z tych samych powodów jest to bardzo atrakcyjne miejsce dla amatorów wędkarstwa. Można tu łowić takie ryby jak: okoń, lin, leszcz, szczupak czy sandacz i łosoś. Dziwnów to też siedziba
gminy, port rybacki i morski oraz przystań na około 20 jachtów. W wakacje z przystani pasażerskiej zabierają turystów stylizowane na minione, pirackie, stateczki wycieczkowe w rejsy po Bałtyku lub po Zalewie Kamieńskim i do Kamienia Pomorskiego. Niewątpliwą atrakcją dla wczasowiczów biorących udział w rejsie po Morzu Bałtyckim jest moment przepływania pod mostem zwodzonym. W sąsiedztwie portu turysta bez trudu znajdzie miejsce w jakim będzie mógł raczyć się świeżo złowioną rybką.
Urlopowicze znajdą bogatą bazę noclegową w Dziwnowie. Oferta jest bardzo szeroka. Zarówno domki letniskowe nad morzem jak i różnego typu apartamenty oraz pokoje w Dziwnowie są różnorodne pod względem ceny, standardu a także usytuowania wobec plaży.
Więcej
informacji o Dziwnowie, noclegach i atrakcjach odnajdziesz na stronie: http://www.dziwnow.com.pl

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem