Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Gdynia

Gdynia

Gdynia – jedno z miast Trójmiasta – to największe miasto w naszym kraju nie będące miastem wojewódzkim – zamieszkuje je bez mała 250 tyś. mieszkańców. Jest jednocześnie najmłodszym z miast w Trójmieście – prawa miejskie Gdynia otrzymała w 1926 r.
Gdynia, mimo że jej historia sięga XIII w., rozpoczęła się faktycznie rozwijać dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym.

Przede wszystkim dzięki budowie portu wojennego i morskiego – umożliwiającego dostęp do Bałtyku II Rzeczypospolitej – zanim wybuchła Druga Wojna
Światowa zamieszkiwało ją prawie 130 tysięcy mieszkańców.
Gdynia to 2-gi, biorąc pod uwagę przeładunek, nasz port morski, specjalizujący się głównie obsługą kontenerów. Zarazem to główny trójmiejski port pasażerski, to stąd odchodzą promy do Szwecji. To także znaczny port rybacki, a na Oksywiu zlokalizowany jest port wojenny – główna baza morska 3 Flotylli Okrętów Marynarki Wojennej. W Gdyni położona jest także największa w Trójmieście przystań żeglarska. Jest w stanie ona przyjąć do trzystu jednostek, o długości do 24 m i zanurzeniu aż do 3 metrów. Ma tutaj miejsce wiele wydarzeń żeglarskich jak na przykład The Culture Tall Ships Regatta. Atutem przystani jest to, iż położona jest ona nieomalże w centrum miasta, w 10 minut żeglarze dotrą na główne ulice Gdyni.
W Gdyni odbywa się bardzo dużo imprez kulturalnych – z bardzo dobrze znanym, odbywającym
się od 1986 roku, festiwalem naszego filmu – Gdynia Film Festival – obrazy walczą o główną nagrodę – Złote Lwy.
Gdynia to dla wielu naszych rodaków – miejsce wypoczynku nad polskim morzem. Gdyński OSiR organizuje tutaj cztery kąpieliska: Śródmieście, Babie Doły, Redłowo oraz Orłowo. Długość zabezpieczanych kąpielisk to 100-200 m, a każdego dnia bezpieczeństwa kąpiących się pilnuje 35 WOPR-owców.
W Gdyni każdy urlopowicz znajdzie dla siebie odpowiedni nocleg. Od wygodnych hoteli i apartamentów, poprzez ośrodki wczasowe i pensjonaty, aż po kempingi.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem