Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Grzybowo

Grzybowo

Grzybowo to nadbałtycka wieś położona wzdłuż trasy łączącej Mrzeżyno z Kołobrzegiem. Do Kołobrzegu – jego centrum – jest jedynie 5 km. Grzybowo leży w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego – nad Zatoką Grzybowską, na obniżeniu nazywanym depresją grzybowską.

Utworzyły się tu rozległe torfowiska – które kiedyś używane były w charakterze opału, a potem jako rezerwuar substancji czynnych dla uzdrowiska Kołobrzeg.
Chociaż Grzybowo znajduje się nad otwartym morzem, to kształtuje ono w tej okolicy wcięcie długie na ok 7 km i szerokie na 800 metrów. Takie położenie skutkuje tym, że Bałtyk ma tutaj wyższą temperaturę aniżeli na kąpieliskach w Kołobrzegu.
Na grzybowską plażę kieruje 5 oznaczonych wejść, latem działają tu 4 strzeżone plaże o długości 100 metrów każde. Plaże są dość szerokie (30-50 m), o szczególnie jasnym piasku – to „wina” kryształów kwarcu i cyrkonu obficie tu występujących. W czasie jesiennych i wiosennych sztormów morze odkłada nowe, czyste warstwy piasku oraz płucze ten, który już tam się znajdował. Dlatego też, grzybowskie plaże są tak czyste. Pomiędzy Dźwirzynem i Grzybowem znajduje się odcinek plaży, który od 20-tu lat zajmują nudyści.
Windsurfing i kitesurfing to sporty niesłychanie popularne w ostatnim czasie, nie dziwi więc, iż spotkamy amatorów tych sportów także w Grzybowie. O ile ktoś dopiero chciałby
spróbować swoich sił w tych dziedzinach, powinien wybrać się do sąsiadującego Dźwirzyna (około 5 km), do jednej ze szkółek, które uczą podstaw tych sportów na płytkim jez. Resko.
W Grzybowie znajdziemy również dużo lasów – nie tylko sosnowych, rosną tu dęby, jarzęby, brzozy, a poszycie obrastają: paprocie (rzadki długosz królewski), pnącze wiciokrzew pomorski bądź kruszczyk rdzawoczerwony.
Grzybowo to także dobre miejsce na wycieczki piesze jak i rowerowe. Pieszo można wybrać się przykładowo plażą do Kołobrzegu – a tam oczekuje na nas wiele nadmorskich atrakcji charakterystycznych dla dużych kurortów. W Kołobrzegu znajdziemy także wiele zabytków, muzeów, a także kin czy teatrów.
W Grzybowie funkcjonuje różnorodna baza tak gastronomiczna jak i turystyczna. Pełną propozycję przedstawiającą noclegi w Grzybowie znajdziesz na stronie: www.grzybowo.info.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem