Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Karwieńskie Błota

karwienskie_blotaWieś Karwieńskie Błoto założono  na terenach wcześniej definiowanych jako „bagna niewłaściwe do zamiarów osadniczych„. Kolonizatorzy z Fryzji – zaznani w budowaniu wiosek na terenach grząskich i zalewanych przez morze – postanowili jednak wybudować tu osadę. Wieś wybudowano wiernie z holenderskimi wzorcami – domy zakładano w 2 szeregach, a okolicę zmelioryzowano.

Wznoszono tu domy i budynki gospodarskie w konstrukcji szachulcowej. Po dziś dzień uchował się budynek z końca osiemnastego wieku – niestety został wielokrotnie przebudowany i zagubił swój oryginalny styl. Potomkowie „Olendrów” zamieszkiwali te tereny aż do 1945 roku – kiedy zostali wysiedleni na tereny Niemiec. Po minionych osadnikach zostały w tej okolicy pozostałości cmentarza.

Karwieńskie Błota wczasy

Dzisiejsze Karwieńskie Błota to dwie wioski. Karwieńskie Błoto Pierwsze to starsza wieś, zlokalizowana w większej odległości od brzegu morskiego, obok zasadniczego szlaku komunikacyjnego, tuż przed wjazdem do Karwi. Odległość od Karwieńskiego Błota Pierwszego do brzegu morza to powyżej 2 kilometrów. Krótsza trasa prowadząca na plażę prowadzi brzegiem wioski Karwieńskie Błoto Drugie, które położone jest bliżej morza.

Karwieńskie Błota są niejako tańszym wariantem noclegowym dla urlopowiczów, którzy – wybierając ekonomiczne wakacje – jednocześnie chcą używać ślicznej, szerokiej a także piaszczystej plaży, rozrywek i atrakcji w Karwi. W obu tych wsiach dopiero w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku rozpoczęła się kształtować turystyka. Miejscowości oferują kojący, idylliczny relaks. Karwieńska piaszczysta plaża jest bodajże najszersza w tym rejonie, oddzielona jest pasem wydm i sosnowym lasem, który jest fragmentem parku krajobrazowego. Zarówno w Karwieńskich Błotach bez trudu znajdziemy dopasowaną do naszych potrzeb propozycję noclegową – np: http://www.karwienskieblota.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem