Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Kołczewo

Kołczewo golf

Wśród lasów i jezior, na wyspie Wolin znajduje się nieduża miejscowość urlopowa – Kołczewo, to kolejne miejsce nad morzem doskonałe dla ludzi chcących odpocząć od wrzasku miast.
W pobliżu znajduje się sporo jezior, a na południu Kołczewa jest całkiem duże jezioro o tej samej nazwie co miejscowość – Kołczewo.

Natomiast ok dwa i pół kilometra na północny – wschód leży rozległe jez. Koprowo. Nieopodal jeziora Kołczewo latem działa
stanica wodna, gdzie można wynająć rower wodny, kajak bądź łódkę oraz korzystać z czynnego odpoczynku nad wodą.
Wprawdzie, Kołczewo jest nieznacznie oddalone od morza (2-3 kilometry), można jednakże podjechać do Wisełki czy Międzywodzia i stamtąd wybrać się już pieszo na piaszczysty brzeg. Można również wyruszyć na piaszczysty brzeg ścieżką pośród lasów pieszo lub rowerem wprost z Kołczewa. Pobliskie plaże nie są zbyt obszerne, za to piaszczyste, z charakterem odludnej, dzikiej plaży.
W Kołczewie odkryjemy także na przykład pochodzący z XIX wieku, zabytkowy kościół, a również zabytkowy, też XIX wieczny dworek, kiedyś szkoła. Niedaleko dworku rosną 2 potężne jesiony Przemko i Miłko – pomniki przyrody.
Wieś docenili również zapaleńcy golfa. To tutaj
zlokalizowany jest Klub Golfowy Amber Baltic – kompleks o dwudziestu siedmiu dołkach. Można tu na wakacjach pograć sobie w golfa, lub rozpocząć przygodę z tym sportem – korzystając z lekcji z osobistym trenerem.
Baza turystyczna to głównie domy i gospodarstwa agroturystyczne oferujące kwatery oraz pokoje w Kołczewie, lecz są w tym miejscu także apartamenty dla wymagających turystów. W otoczeniu pobliskich lasów znajdziemy również pola namiotowe oraz kempingi.
Więc, poszukując wytchnienia od powszedniego gwaru miasta, wybierając noclegi nad morzem można zastanowić się nad pobytem w Kołczewie.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem