Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Kuźnica

Kuźnica

Jeszcze w 1663 r. teren aktualnej Kuźnicy stanowił wyspę, w tamtym czasie Mierzeja Helska stanowiła łańcuch wysepek, które z czasem złączyły się, tworząc mierzeję w kształcie kosy. Warto, decydując się na noclegi nad morzem rozważyć Kuźnicę – blisko plaży, niezbyt tłoczno – oto walory Kuźnicy.

Kuźnica, jeszcze w XIX wieku najbardziej zasiedlona osada mierzei, współcześnie stanowi część Jastarni. Jest to również znana miejscowość letniskowa, wczasowicze zaczęli w to miejsce zjeżdżać wraz z zbudowaniem linii kolejowej łączącej Władysławowo z Helem w 1922 r. To w tej okolicy kolej
znajduje się najbliżej brzegu Bałtyku. I trudno się dziwić, Mierzeja Helska w okolicach Kuźnicy jest najwęższa – ma zaledwie 200 metrów szerokości.
Kuźnica to także spory ośrodek rybacki. Lokalna ludność parała się rybołówstwem od stuleci. I po dziś dzień, pomimo mocno rozwijającej się turystyki w miejscowości podtrzymywane są tradycje rybackie. Zachowała się również tradycja czerwcowej, łodziowej pielgrzymki do kościoła p.w. Świętych Piotr i Pawła w Pucku.
Od strony Zatoki Puckiej leży port rybacki, zabezpieczony dwoma falochronami, z basenem o powierzchni 3,5 hektara. Rozbudowano nabrzeże, pobudowano budynek bosmanatu. Tu z łatwością można kupić świeżą rybkę, skorzystać z propozycji licznych smażalni i wędzarni.
Kuźnicka plaża leży od strony otwartego morza, jest szeroka, o drobnym piasku, natomiast na plażę z letniska prowadzą dwa wejścia. Aby dotrzeć do plaży trzeba pokonać tory kolejowe.
Na plaży natomiast, można zastać barwne łodzie rybackie.
Wyjątkowo płytka Zatoka Pucka stwarza kapitalne warunki do ćwiczenia windsurfingu. Ciekawostką aranżowaną w tej miejscowości jest „Marsz Śledzia”. To impreza popularyzująca turystykę nad Zatoką Pucką, bezpieczny odpoczynek nad morzem i ochronę przyrody. Marsz odbywa się łachą nazywaną Rybitwią Mielizną między Kuźnicą a Rewą. Dodatkowo, przez Kuźnicę wiedzie ścieżka rowerowa.
Tutejszą bazę noclegową (http://www.kuznica.info.pl/noclegi/wszystkie) tworzą przeważnie pensjonaty oraz domy wypoczynkowe oferujące pokoje i kwatery w Kuźnicy. Znajdziemy też campingi.
Więcej o miejscowości Kuźnica i jej okolicy dowiesz się ze strony: http://www.kuznica.info.pl

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem