Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Latarnia Morska Stilo

Latarnia morska Stilo

Jedną z atrakcji w pobliżu Łeby jest oddalona zaledwie o 12 kilometrów na wschód wysoka na ponad 33 metry, latarnia morska Stilo w miejscowości Osetnik. Dotrzeć można tu z Łeby nawet pieszo, prowadzi tam północny, czerwony, nadmorski szlak z Łeby.

Latarnia ta pochodzi z początku XX stulecia i jako jedna spośród dwóch w Polsce jest w całości metalowej konstrukcji. Zbudowana jest ona z płyt ze staliwa skręcanych śrubami – łączenie
są widoczne po wejściu do budynku. Co charakterystyczne, wieża latarni (o 16-to – bocznym przekroju) położona jest na grzbiecie wydmy, odległej ok 1 km od Bałtyku, a nie jak większość innych latarń blisko morza. Specyficzne jest też trójbarwne malowanie latarni – podstawa jest czarna, środek biały, a szczyt czerwony. Latarnię Stilo można zwiedzać.
Wypoczywając w pobliżu miejscowości Łeba, albo w samej Łebie można udać się do Osetnika i zwiedzić latarnię morską Stilo. Zaś pełną propozycję przedstawiającą noclegi w Łebie znajdziesz na stronie: www.leba.info.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem