Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Łazy

Łazy

Łazy to zachwycająca, morska wieś położona w sąsiedztwie Mielna. Charakterystyczne położenie pomiędzy Bałtykiem a 2 jeziorami Bukowo i Jamno przyciąga zarówno urlopowiczów jak i wędkarzy. Jezioro Jamno – dziewiąte pod względem powierzchni jezioro Polski. Pokrywa powierzchnię więcej niż dwa tysiące dwieście hektarów. Pomimo dużej powierzchni to niezwykle płytkie jezioro.

Przeciętna głębokość to ok półtora metra a maksymalna ok czterech. Po jeziorze można też udać się na rejs statkiem.
Na wszystkich oczekujących
bezpośredniego kontaktu z przyrodą czeka Rezerwat Łazy. Rezerwat to obszar lesisto bagienny o powierzchni nieco powyżej dwustu dwudziestu hektarów utworzony w dwa tysiące siódmym r. Ochrania się w nim ekosystem torfowiskowy i leśny, a szczególnie wyjątkowe i specyficzne dla tego okręgu typy roślin np: storczyka Fuchsa i woskownicę europejską. Rezerwat jest fragmentem obszaru chronionego krajobrazu – „Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego”.
Dla zwolenników kąpieli morskich a także słonecznych zaletą letniska jest piaszczysta, szeroka, piękna i dzika plaża w Łazach, o wygodnych zejściach do wody, jednakże niespecjalnie szeroka. Cechuje ją również nieregularny kształt linii brzegowej. Zakończona jest wydmami o niedużej wysokości, porośniętymi trawami i uroczym lasem sosnowym , natomiast same wejścia są przeważnie wyposażone w wygodne schodki. Ów las ma znaczne właściwości medyczne – wspomaga rehabilitację górnych dróg oddechowych. Dodatkowo
najbliższą okolicę można podziwiać z wieży obserwacyjnej.
Zaraz za wydmą zlokalizowane są pierwsze zabudowania – z reguły są to ośrodki wypoczynkowe, domy gościnne oraz pensjonaty oferujące pokoje i kwatery w Łazach. Z nich jest naprawdę niedaleko na plażę. W związku z tym urlopowicze, lubiący zakwaterowanie blisko plaży i morza, nierzadko wybierają noclegi w Łazach.
Prócz wielbicieli morskich fal oraz plażowania, do Łazów – z powodu bliskości dwóch czystych, zarybionych jezior o dobrze zagospodarowanych brzegach – przybywają tu amatorzy sportów wodnych (windsurfingu, kitesurfingu, żeglarstwa, kajakarstwa) a również wędkarze. Wędkarze mogą nabyć zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w Mielnie. Zezwalają one na wędkowanie na spining a także na 2 wędki na obszarze całego Jamna – można tu złowić okonia, węgorza,
sandacza, sieję. Najwięcej jednakowoż jest tak zwanej drobnej rybki.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem