Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Łeba

Łeba atrakcje turystyczne, noclegi - serwis turystyczny miasta

Gdybyśmy w krzyżówce mieli slogan – kultowy kurort nadbałtycki – Łeba aż sama się ciśnie na usta. Miasto zlokalizowane jest między dwoma jeziorami Łabsko i Sarbsko, a brzegiem morza. W ostatnim czasie, w 2007 roku, nieduża Łeba fetowała 650-lecie otrzymania statutu miasta, miasto jest również siedzibą gminy.

Na zachód od miasta rozciąga się Słowiński Park ze legendarnymi ruchomymi wydmami, jeziorem Gardno i Łabsko. W kierunku wschodnim od Łeby podobnie chroni się naturę – w 1976 r. utworzono Rezerwat Mierzeja Sarbska z zalesionymi wydmami.

W miejscowości z tak długą historią łatwo natknąć się na zabytki – np kościół z siedemnastego wieku zwieńczony szkieletową wieżą z XVIII wieku. Na zachodnim brzegu rzeki Łeba zobaczyć można pozostałości murów starszego, gotyckiej świątyni św. Mikołaja z XIV stulecia.

Jednakże zabytki to nie główny powód wizyty tysięcy wczasowiczów każdego roku. Jest nią Morze Bałtyckie oraz piaszczysty brzeg z wieloma atrakcjami. Łeba posiada więcej niż 10 km okazałych, o jasnożółtym, miałkim piasku plaż. W sezonie letnim zorganizowane są tu 2 spore strzeżone kąpieliska, a długość plaż powoduje, iż każdy odnajdzie coś dla siebie – gwarne, kolorowe fragmenty, jak i prawie opustoszałe, dzikie plaże.

Łeba to też miejsce czynnego odpoczynku. Można tutaj wybrać się na spacer jednym spośród ustalonych tras: północnej, spacerowej czy południowej – prowadzą one przez malownicze tereny, zwłaszcza do parku narodowego lub wokół pobliskich jezior. Miejsce to kochają też windsurferzy – odbywają się tutaj mistrzostwa, a na niezbyt głębokim jeziorze Sarbsko funkcjonuje szkółka windsurfingowa razem z wypożyczalnią sprzętu wodniackiego. Są tutaj także szlaki dla kajakarzy o rozmaitym szczeblu trudności, a każdych turystów zapraszają stateczki wycieczkowe oferujące wycieczki po jez. Łabsko oraz Bałtyku.

Łeba to bez wątpienia ludny kurort, ze wszystkimi tego skutkami. Odkryjemy tutaj bez liku wszelakich obiektów gastronomicznych, kafejek, restauracji, wielką ilość punktów pamiątkarskich i różnorodną bazę noclegową. Hotele, ośrodki wczasowe, domy gościnne, kwatery a również pokoje w Łebie. Jest tu wszystko o czym ledwie turyści zamażą.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem