Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Międzyzdroje

Międzyzdroje molo

Nie ma prawdopodobnie Polaka, który nie słyszałby nazwy Międzyzdroje. I nic w tym dziwnego – Międzyzdroje to popularny, leżący na wyspie Wolin, morski kurort. Bez wątpienia rozsławiła je Promenada Gwiazd – nieduży chodnik w okolicy hotelu Amber Baltic, w który rok rocznie wmurowywane są ślady dłoni sławnych ludzi filmu, teatru oraz sztuki.

Swoje dłonie „pozostawi” np: Anna Seniuk, Krystyna Janda, Anna Dymna, Anna Przybylska, Gustaw Holoubek, Jan Englert, Janusz Gajos a także mnóstwo
innych – nie sposób wszystkich wyliczyć.
Rok rocznie w lipcu odbywa się tu Festiwal Gwiazd – liczne spektakle teatralne, projekcje filmów, wernisaże, spotkania z gwiazdami, a nawet mecz piłkarski.
Dla wielu wizytujących, Międzyzdroje to przede wszystkim miejsce, w którym spędza się wczasy nad morzem. Morze w okolicy Międzyzdrojów jest najcieplejsze w Polsce. Każdego roku odpoczywa tutaj kilkaset tys. wczasowiczów. Wabi ich śliczna piaszczysta plaża, ciepła woda morska i nadmorskie atrakcje oraz przybywający tu chętnie politycy, aktorki, aktorzy, biznesmeni czy inni znani ludzie.
Charakterystycznym miejscem Międzyzdrojów jest ulica Bohaterów Warszawy innymi słowy Promenada Nadmorska. Typowy deptak między pięknymi, historycznymi już, budynkami sanatoryjnymi, pensjonatami, opodal znajduje się Park Zdrojowy oraz amfiteatr. Jest tutaj również wiele punktów gastronomicznych, butików z pamiątkami,
bursztynem, muszlami.
Międzyzdroje leżą na granicy Wolińskiego Parku Narodowego, tutaj także znajduje się dyrekcja parku i Muzeum Przyrodnicze, gdzie można dowiedzieć się więcej o parku, jego mieszkańcach i rosnących tam roślinach.
Międzyzdroje to także mała baza rybacka – na wschodzie miejscowości i ozdobione stylowymi lampami, wysunięte na 120 m w Bałtyk molo. To bardzo chętnie uczęszczane przez turystów miejsce – przede wszystkim wieczorową porą, kiedy iluminacja mola a także zachodzące słońce aranżują osobliwy nastrój.
Oczywiście Międzyzdroje to niezwykle bogata baza tak jak gastronomiczna tak i turystyczna. Od wyszukanych hoteli i apartamentów, poprzez ośrodki wypoczynkowe, domy wypoczynkowe czy pensjonaty aż po kwatery oraz pokoje proponujące noclegi w Międzyzdrojach.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem