Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Mielenko

Mielenko

Mielenko to nieduża wioska nadmorska polskiego pobrzeża nadbałtyckiego, zlokalizowana w sąsiedztwie (dwa km) lubianego kurortu – Mielna. Mielenko niezmiernie odróżnia się od swojego słynnego oraz zatłoczonego w wakacje sąsiada. Króluje w tym miejscu spokój oraz cisza, przeto jest to wyborna lokalizacja dla znużonych hałasem i miejskim harmiderem.

Spotkamy w tej okolicy urokliwe widoki – na przykład wysadzana leciwymi drzewami lip aleja wiodąca do Mielna, czy rzadko widziane w naszym kraju, pokryte potrzebującymi czystego ekosystemu porostami, drzewa tureckiej leszczyny przy drodze w kierunku Chłopów. Pomimo tego w razie nabrania chęci na morskie puby, bary, atrakcje, muzykę, dyskoteki i kolorowe stragany, warto wybrać się do Mielna chociażby na piechotę – trwać będzie to około 20 min. Aby dojść do Mielna należy się podążać w kierunku wschodnim, natomiast zachodnim sąsiadem Mielenka, w odległości 3km, jest ciekawa wioska Chłopy, wpisana w całości do rejestru zabytków.
Plaża w wiosce jest wystarczająco szeroka, piaszczysta, o miałkim piasku (z niewielką domieszką kamyczków, które w nieco większej ilości znajdują się tylko na brzegu, tuż wejściu do wody) oraz – co najważniejsze – nie przeludniona nawet latem. Szlak na plażę wiedzie poprzez las, ciągnący się wzdłuż wydm, a zejście plażowe jest łagodne, szerokie, piaszczyste i
wygodne. Z morza sterczą tak specyficzne dla tego obszaru zrobione z drewnianych belek falochrony, na których niejednokrotnie wypoczywają ptaki.
W zestawieniu z zatłoczonymi kurortami dominuje tu spokój, mimo to nie oznacza to, że jest tutaj pusto oraz nie ma niczego. W Mielenku są smażalnie i innego typu punkty gastronomiczne, różne kramy oraz baza noclegowa, na którą przede wszystkim składają się pokoje gościnne oraz domki wakacyjne i przyczepy campingowe.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem