Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Mielno

Mielno ulica

Niewątpliwie Mielno to jeden z najbardziej rozpoznawalnych przez naszych rodaków kurortów morskich na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Szczególnie interesujące umiejscowienie w bezpośredniej bliskości morza i rozległego jez. Jamno – to wyraźna wartość Mielna. Miejscowość jest także siedzibą urzędu gminy.

Najcenniejszym plusem tej miejscowości wypoczynkowej jest morze. Jest ono samoistnym zasobem jodu – mikroelement ten wspiera utrzymanie w zdrowiu skóry, włosów, zębów i paznokci, jego niedobór zaś, prowadzi do
niedoczynności tarczycy. Niestety najwięcej jodu zawiera powietrze w okresie jesiennych i wiosennych sztormów.
Ale Mielno dla większości urlopowiczów to zwłaszcza rozległa i chroniona plaża. Plaża jest piaszczysta, ale miejscami można znaleźć na niej nieduże, kolorowe kamienie. Na plaży wczasowicze bardzo często spotkać mogą łodzie rybackie miejscowych rybaków, dla dzieci atrakcją będzie zjeżdżalnia i dmuchane konstrukcje. Z brzegu w morze „wychodzą” drewniane falochrony – miejsce wypoczynku morskich ptaków.
Mielno to pełen ludzi kurort – z sąsiednim Uniesciem łączy je deptak wzdłuż którego zlokalizowana jest ogromna liczba budek z goframi, lodami, kafejek, barów, smażalni a także kramów z pamiątkami i miejsc rozrywki. Wieczorem miejscowość rozbrzmiewa dźwiękami wielu dyskotek.
Sąsiedztwo jez. Jamno – jednego wśród największych w kraju – z spokojnymi, płytkimi wodami powoduje że
masowo odwiedzają je entuzjaści sportów wodnych: widsurferzy, kitesurferzy, kajakarze, żeglarze. Miejsce to tak samo chętnie odwiedzają wędkarze – mogą oni wykupić pozwolenie na wędkowanie w Gospodarstwie Rybackim i korzystać z obfitych w sieję, sandacza, leszcza, okonia, węgorza, szczupaka czy płoć wód. Jezioro to także miejsce pobytu dużej ilości rodzajów ptactwa wodnego – natknąć się można na czaple siwe, łabędzie, perkozy oraz różne gatunki dzikich kaczek.
Fascynaci historii także odszukają coś dla siebie – kościół p.w. Przemienienia Pańskiego z XV wieku z wieżą z piętnastego wieku i barokową, bogato upiększaną amboną z osiemnastego wieku. Tuż przy ulicy Kościelnej znajduje się zespół folwarczny z pocz. dwudziestego w. Dodatkowo w Mielnie są również dwa bunkry a również zabytkowa dziewiętnastowieczna wykonana z drewna willa z tarasem widokowym.
Noclegi w Mielnie to w
rzeczywistości każdy rodzaj zakwaterowania – od pól kempingowych, przez domy gościnne, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty po luksusowe hotele. Po pełna propozycję przedstawiająca noclegi w Mielnie zapraszamy tutaj: www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem