Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Niechorze

Niechorze

Położone pomiędzy morzem a Jeziorem Liwia Łuża Niechorze jest miejscem wakacyjnego wypoczynku dla wielu tys. wczasowiczów rok rocznie. Kąpielisko w tej miejscowości wczasowej funkcjonuje od końca dziewiętnastego wieku. Szeroka plaża z wyznaczonym kąpieliskiem o długości trzystu metrów odgrodzona jest od miejscowości wysokim klifem.

Na urwisku dominuje nad otoczeniem druga ze względu na wysokość – wysoka na 45 m – funkcjonująca od 1866 roku latarnia. Specyficzny ceglany budynek, będący bazą latarni, otacza
kwadratową w przekroju podstawę wieży latarni następnie, przechodzącą w ośmiokątny przekrój. Wieża na wysokości 35,7 metrów zwieńczona jest występem, który jest podwaliną tarasu widokowego. Żeby dostać się na niego, trzeba wspiąć się aż po dwustu dziesięciu schodkach w środku wieży, jednak widok z tarasu rekompensuje włożony przez nas wysiłek. Elektryczne światło z latarni widoczne jest aż na dwudziestu mil morskich.
Ponadto w Niechorzu wciąż można zastać zabytkowe chaty oraz zagrody rolnicze z przełomu XVIII/XIX stulecia, a także pochodzące z XIX wieku kamienice. Następnym miejscem wspominającym historię w Niechorzu jest zlokalizowane w centrum miejscowości Muzeum Rybołówstwa Morskiego otwarte dla turystów w 1994 roku. W muzeum można oglądać urządzenia rybackie, przyrządy nawigacyjne, łodzie, spreparowane ryby, archiwalne fotografie, dokumenty i mnóstwo innych eksponatów pokazujących specyfikę zawodu rybaka. Ciekawostką muzeum jest wejście do muzeum, które prowadzi przez rozpołowioną łódź rybacką.
nNiechorze, w szczególności dzieci, ale także dorosłych zapewne zainteresuje wizytą w Parku Miniaturowych Latarni Morskich. Tu, w jednym miejscu można przyjrzeć się wszystkim latarniom morskim naszego wybrzeża bardzo starannie odwzorowane w skali 1:10.
Na południu miejscowości leży jez. Liwia Łuża to od 1959 r. rezerwat ornitologiczny obejmujący jezioro i jego okolicę. Jezioro jest nadzwyczaj płytkie, ponieważ jego średnia głębokość nie przekracza metra, z specyficzną roślinnością wynurzoną – wysepkami z trzcin. Trzciny obrastają także pas nadbrzeżny jeziora w szerokości od 5 do 60 m. Jezioro stwarza doskonałe warunki do lęgu dzikiego łabędzia i innych gatunków ptaków błotno-wodnych.
Niechorze to również miejsce do wędrówek zarówno rowerowych jak i pieszych. Zlokalizowane tu szlaki wokół jeziora oraz nowoczesna wypożyczalnia rowerów – Rewal Bike System pomagają w tej formie wypoczynku.Poprzez Niechorze przechodzi także linia zabytkowej, stale działającej, kolei wąskotorowej z budynkiem dworca z
przełomu XIX/XX wieku. Latem można skorzystać z przejażdżki Ciuchcią Retro ciągniętą przez zabytkową lokomotywę parową.
Noclegi w Niechorzu zadowolą każdego urlopowicza, oferując standard przystosowany do oczekiwań oraz zasobności portfela.
Aby uzyskać więcej informacji o miejscowości wypoczynkowej Niechorze, jej atrakcjach i najbliższej okolicy zapraszamy pod adres: http://www.niechorze.com.pl

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem