Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Ostrowo

Ostrowo - nadmorska plażaOstrowo to mała wioska pomiędzy Jastrzębią Górą na wschodzie i Karwią na zachodzie. Okolica leżącego na lekkim wzniesieniu Ostrowa (Kępa Ostrowska), była kiedyś często zatapiana i obszary na wzniesieniu stanowiły wyspę – stąd też określenie wioski (ostrów – wyspa).

Ostrowo wczasy nad morzem

Jakkolwiek do plaży jest w przybliżeniu 1 km, to wyznaczone są w tej okolicy dwa strzeżone wakacyjne kąpieliska. Sama plaża jest wyjątkowo szeroka, piaszczysta, pozbawiona kamyków. Dodatkowego uroku dodaje jej wpływająca Czarna Woda – okoliczna rzeczka.

Ostrowo to wzorzec spokoju, w pobliżu dużych ośrodków turystycznych – Jastrzębia Góra (około 4 km), Władysławowo (około 10 km). Z tego miejsca blisko również do pełnego atrakcji Trójmiasta czy na Mierzeję Helską. Lokalizacja ta spodoba się wielbicielom przyrody. Zlokalizowano tu rezerwat przyrody „Bielawskie Błota” – swą nazwę zawdzięczają białemu puchowi wełnianek, gromadnie kwitnących w tej okolicy rok rocznie w maju. To miejsce, w jakim zatrzymuje się wiele gatunków ptaków w ciągu swych wędrówek – przykładowo żurawie. Wyznaczone są tu również dwa rezerwaty: Woskownicy Bielawskiego Błota i Moroszka Bielawskiego Błota. W lesie znajduje się wieża widokowa.

We wsi Ostrowo pielęgnuje się także tradycje kaszubskie, nazwy barów, pensjonatów mają kaszubskie nazwy, w noc świętojańską palą się sobótkowe ognie, a w czasie Bożego Narodzenia – kaszubskich Godów – chodzą grupy kolorowych kaszubskich przebierańców.

W sezonie wczasowym przebywa tu ok 2 tys. wczasowiczów. Żeby zaspokoić ich potrzeby działa w tym miejscu mnóstwo smażalni, barów i budek z kebabem, hamburgerami. Ostrowo Domki stanowią dużą część oferty noclegowej miejscowości, poza tym w Ostrowie znajdziemy ośrodki wczasowe, pensjonaty, domy wypoczynkowe proponujące pokoje i kwatery prywatne.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem