Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Pobierowo

Pobierowo

Jeżeli ktoś szuka naprawdę czystej plaży, pragnie odpoczynku wśród sosnowych lasów, z daleka od zanieczyszczeń – Pobierowo będzie znakomitym wyborem. Pobierowo swoją letniskową karierę rozpoczęło na początku dwudziestego wieku gdy rozpoczęto sprzedaż leśnych działek pod budowę daczy letniskowych.

Do wybuchu drugiej Wojny Światowej powstało na tych terenach około 1000 domków nad morzem. Było to
jedno z bardziej lubianych miejsc letniego odpoczynku berlińczyków. Zbudowano nawet siatkę połączeń autokarowych z Berlinem z tego powodu.
Pobierowo to nie jedynie ładna, ale nade wszystko regularnie sprzątana plaża. Niedowiarków niech przekona o tym nadanie certyfikatu Błękitnej Flagi, który przyznaje się wyłącznie takim obiektom, które spełniają surowe zasady czystości, gospodarki ściekami, jak również terenów otaczających kąpielisko. Pobierowo było jedną z pierwszych nadmorskich miejscowości, którym przyznano Błękitną Flagę. Żeby dotrzeć na plażę, należy przejść rosnącym prawie wszędzie lasem. Główne zejście prowadzące na plażę nie jest strome i przebycie go nie powinno być trudne dla żadnego wczasowicza.
Jedną z popularnych atrakcji, popieraną przez miejscowe władze, jest letnia Akademia Słońca. To zajęcia pokazujące, że plaża służy nie tylko opalaniu się i kąpielom morskim. Rozmaite zajęcia sportowe i/lub rekreacyjne dostosowane są zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców oraz dziadków. Na potrzeby
Akademii Słońca przeznaczono kawałek obszaru plaży, gdzie umieszczono miejsca do uprawiania różnych dyscyplin sportowych oraz boiska. Na specjalnej platformie, całodziennie, pod okiem instruktorów można ćwiczyć, tańczyć a nawet medytować. Ponadto miejscowość ta położona jest dosłownie wśród sosnowego lasu zapewniając prozdrowotny mikroklimat.
Cichutkie i statyczne wiosną, zimą i jesienią Pobierowo, wraz pierwszymi dniami wakacji zamienia się w aktywny kurort. Wówczas, żeby zaspokoić wymagania przyjeżdżających tutaj tłumnie letników, w Pobierowie sprawnie rozpoczynają działalność stoiska pamiątkarskie, sklepiki, bary oraz centra rozrywki; a zamknięte przez większość roku restauracje i kawiarnie zaczynają „sezon”. Także baza noclegów, na którą składają się różnego typu ośrodki wczasowe, pensjonaty i domy gościnne, najczęściej działa w sezonie późnowiosennym i wakacyjnym, acz z każdym rokiem przybywa także obiektów całorocznych, wynajmujących noclegi w Pobierowie przez cały rok.
Po więcej informacji o Pobierowie odsyłamy pod adres: http://www.pobierowo.info.pl

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem