Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Pogorzelica

Pogorzelica

W gminie Rewal, około 8 kilometrów na wschód od Rewala między lasami świerkowo – sosnowymi znajduje się mała miejscowość urlopowa – Pogorzelica. W kierunku Zachodnim od Pogorzelicy leży Niechorze – miejscowości te oddziela kanał Liwka stanowiący połączenie jez. Liwia Łuża z Morzem Bałtyckim.

Lokalizacja w oddaleniu od dużych miast, wśród żywicznych
lasów iglastych służy wypoczynkowi. Nie brakuje w tej okolicy szlaków i ścieżek turystycznych. Pogorzelica jest więc kapitalna na zielone szkoły, letnie kolonie dla młodzieży i dzieci a również rodzinne wczasy. Od lat aranżowane są tu harcerskie obozy pod namiotami.
We wsi Pogorzelica działa również niemało ośrodków sanatoryjnych, SPA – większość z nich działa przez pełny rok. Wspomaga się tu terapia chorób układu krążenia, oddechowego. Nie brakuje też zabiegów kriogenicznych, inhalacji, czy kąpieli borowinowych. Większa część ośrodków przyjazna jest osobom niepełnosprawnym.
Jeśli chodzi o wycieczki – warto udać się, chociażby piechotą, do latarni morskiej w sąsiadującym Niechorzu. Ceglany budynek, będący podstawą latarni, stoi na urwisku. Wysoka na 36 metrów wieża z początku ma przekrój kwadratowy, następnie zmienia się w przekrój ośmiokątny. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania dla wczasowiczów, niestety, ze względu na swą popularność, w szczycie sezonu trzeba chwilę poczekać, aby wspiąć się na
taras widokowy, za to widok z niego wynagradza poniesiony trud.
Brzeg morza to podstawowa przyczyna przyjazdu do Pogorzelicy. Piaszczysta, szeroka plaża z klifowym brzegiem. Aby zejść na plażę trzeba pokonać urwisko, w sezonie urlopowym wytyczane jest tutaj strzeżone kąpielisko długie na ok 100 m.
Bezsporną atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, jest biegnąca w tej okolicy, czynna linia kolei wąskotorowej z Gryfic do Niechorza. W Wakacje kursuje dawny skład ciągnięty przez zabytkową ciuchcię na trasie Pogorzelica – Trzęsacz. Swoją drogą, warto zwiedzić atrakcyjne ruiny kościoła w Trzęsaczu. W sezonie 2012 kolejka przechodziła rewitalizację i z początkiem lata 2013 powita urlopowiczów jeszcze piękniejsza.
Pogorzelica może pochwalić się obfitą oraz rozmaitą bazą turystyczną. Poza nadmienionymi wcześniej infrastrukturą kolonijną, oraz ośrodkami SPA na noclegi w Pogorzelicy składają się jeszcze domki wakacyjne, domy wypoczynkowe, kwatery prywatne oraz pokoje.

Więcej o Pogorzelicy na stronie: http://www.pogorzelica.com.pl

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem