Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Pustkowo

Pustkowo krzyż

Pustkowo to nieduża wieś (nieco powyżej 120 mieszkańców) leżąca pomiędzy Pobierowem i Trzęsaczem, w przymorskiej gminie Rewal. Gmina ma w tej okolicy ogromny udział w schludnym wyglądzie nie wyłącznie Rewala ale i pobliskich wiosek. Przede wszystkim, jest tutaj czysto, są szerokie chodniki, szlaki rowerowe, sporo kwiatów, ławeczek oraz…

koszy na śmieci. Do tego, wiele kąpielisk w
miejscowościach, włączając to w Pustkowie, jest często wyróżnianych prestiżową „Błękitną Flagą”.
Położenie w gminie Rewal ma dodatkowo inne walory – obok, w Trzęsaczu (mniej więcej 1,5 kilometra) leży stacja Rewalskiej Kolei Wąskotorowej. W sezonie wakacyjnym warto wybrać się na wycieczkę pociągiem retro z pochodzącym z lat 50-tych parowozem na trasie Trzęsacz – Pogorzelica. W gminie funkcjonuje też Rewal Bike System – sieć wypożyczalni rowerów, ewidentną zaletą wypożyczalni jest fakt, że rowery można pożyczyć w jednej z miejscowości natomiast zwrócić w zupełnie innej. Ponadto, za transport roweru z rewalskiej wypożyczalni nie obciąża opłatami Rewalska Kolej Wąskotorowa.
Jeżeli ktoś wybiera noclegi nad morzem to oczekuje plaży. Plaża w Pustkowie znajduje się u podnóża
niewysokiego klifu, jest piaszczysta oraz dość szeroka. Dodatkowym plusem dla rodziców z małymi dziećmi oraz wczasowiczów z dysfunkcją ruchową jest wejście na plażę dostosowane dla wózków. Samo strzeżone kąpielisko ma długość mniej więcej dwieście metrów. Jest tu również niemało miejsc dogodnych do spacerów.
Od 2007 r. Pustkowo chwali się niezwykłą ciekawostkę – to replika krzyża (http://www.pustkowo.info.pl/atrakcje/2/replika_krzyza_z_giewontu), jaki znajduje się na Giewoncie. Zlokalizowany on jest tuż nad morzem, na urwisku. Nawiązuje on do słów papieża Jana Pawła II, mówiącym o krzyżu na Giewoncie – iż patrzy na nasz kraj od szczytów Tatr po Morze Bałtyckie.
Pustkowo to dodatkowo kapitalna baza wypadowa dla turystów, jacy lubią odwiedzać okolicę. Do Świnoujścia i Międzyzdrojów jest około 40 km, w przeciwną stronę, w
podobnej odległości położony jest Kołobrzeg. Za to, w Dziwnowie (ok 15 km), można udać się w rejs po Morzu Bałtyckim czy też zal. Kamieńskim.
Pustkowo ma całkiem dużą bazę gastronomiczną, na jaką składają się dość małe obiekty: bary z letnimi ogródkami, smażalnie ryb, budki z kebabem oraz goframi, lodami. Noclegi w Pustkowie to przede wszystkim domy gościnne, domki wakacyjne, kwatery i pokoje oraz campingi.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem