Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Rewal

Rewal

Rewal siedziba przymorskiej gminy na Zachodnim Pomorzu, jednocześnie to jedno z bardziej kojarzonych letnisk. Najwcześniejsze wzmianki o miejscowości datują się na koniec XIV wieku kiedy to istniała w tej miejscowości karczma.

Pierwsi wczasowicze pokazali się w Rewalu już w latach 30-tych dziewiętnastego stulecia a już w 1914 roku w Rewalu wypoczywało już powyżej dwa tysiące urlopowiczów, przeważnie berlińczyków oraz otoczenia. wczasowisko znajduje się na wysokim klifie, a podstawowe zejście na piaszczystą plażę kieruje
oddanymi do użytku w 2009 roku schodami z miejscem widokowym – ukochanym przez letników miejscem, szczególnie wizytowanym w czasie zachodu słońca. Na plaży budzi zainteresowanie także baza rybacka wraz z kutrami rybackimi, z którymi turyści ogromnie często się fotografują. Nieopodal przystani rybackiej umieszczono Aleję Zakochanych razem z ławką Romea i Julii i Pomnik Rybaka.
Przez miejscowość przechodzi również działająca cały czas, zabytkowa Rewalska Kolej Wąskotorowa, w letnie weekendy można wybrać się Ciuchcią Retro, zaprzęgniętą w lokomotywę parową z 1952 roku, na eskapadę do ościennych miejscowości. Rewal kładzie też duży nacisk na aktywny wypoczynek. Rewal Bike System to wypożyczalnia rowerów, działająca w miejscowościach gminy, popierająca ekologiczny sposób transportu oraz odwiedzania sąsiedniej okolicy. Wyraźną zaletą wypożyczalni jest fakt, iż rowery można wypożyczyć w jednej z miejscowości zaś oddać w całkiem innej. Co więcej, za przewóz pojazdu z Rewal Bike System nie nakłada opłat Rewalska
Kolej.
Rewal to gwarny kurort z mnogością barów, sklepików z pamiątkami, miejsc zabawy, dorożkami oraz z wesołym miasteczkiem. To również lokalne centrum kulturalne, szczególnie w czasie wakacji. Z lokalnego amfiteatru pobrzmiewa muzyka nieomal przez całe lato – ma miejsce tu trzydzieści do pięćdziesięciu imprez artystycznych. Koncertowali w tym miejscu między innymi Bajm, Golec uOrkiestra, Kayah, Trubadurzy, oraz The Animals lub Goran Bregović. Rewal zaprasza również na popisy kabaretów – występowali tutaj Rak, OTTO, Koń Polski, Jerzy Kryszak.
Noclegi w Rewalu to przeróżna oferta dopasowana do dyspozycja finansowej oraz preferencji letników. Odnajdziemy w Rewalu ośrodki wczasowe, domy gościnne i wczasowe, pokoje i kwatery i campingi oraz pola namiotowe.
Po więcej informacji o Rewalu odsyłamy na stronę: http://www.rewal.info.pl

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem