Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Rogowo

Rogowo

Między Dźwirzynem na wschodzie i Mrzeżynem na zachodzie, niedaleko Kołobrzegu (mniej więcej 15 km), nad brzegiem Morza Bałtyckiego położona jest niewielka wioska wypoczynkowa – Rogowo. Osada leży dodatkowo w pobliżu jez. Resko Przybrzeżne.
Historia miejscowości sięga XV wieku. W tamtym czasie Kołobrzeżanie zablokowali port w Regoujściu, zatapiając u jego wejścia statki z kamieniami.

Pobudowano nowy
port w pobliskim Mrzeżynie tworząc nowe ujście Regi, a ludność zaczęła osiadać w okolicach obecnej wioski Rogowo.
Przed II Wojną Światową był tu garnizon plot, a na jez. Resko baza dla latających łodzi. Do końca XX w. istniała tutaj jednostka wojskowa Wojska Polskiego.
Z zasadniczej ulicy wioski Rogowo, komunikującej Mrzeżyno z Dźwirzynem nad morski brzeg jest zaledwie 200 – 300 metrów. Rogowska plaża jest piaszczysta i szeroka. Mało tego, nie ma tutaj dużych tłumów urlopowiczów, nawet w szczycie sezonu.
W pobliskim jeziorze (www.rogowo.com.pl/atrakcje/2/jezioro_resko_przymorskie) można łowić ryby na wędkę lub uprawiać sporty wodne (windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo). Na Redze natomiast, organizowane są spływy kajakowe.
Tak to już bywa iż, miejscowości letniskowe w większości wypadków, proponują wypoczynek nastawiony na
określoną grupę turystów. Na Rogowo zdecydują się właściwie wczasowicze lubiący ciszę, rodziny z dziećmi i seniorzy. Nie ma w tym miejscu hucznych dyskotek, klubów, jest z kolei pobliże lasów i jeziora inspirujące do pieszych spacerów a także przejażdżek na rowerze. Działa tutaj całkiem duży Wojskowy Dom Wczasowy (nie jedynie dla „wojskowych”), jednakże poza nim, noclegi w Rogowie to przeważająco pensjonaty, domki letniskowe i kempingowe, domy gościnne oferujące pokoje i kwatery, a również pola namiotowe.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem