Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Rowy

RowyRowy to prawdopodobnie jedna z najbardziej znanych miejscowości turystycznych w Polsce. Zwyczajowy morski kurort – gwarny latem, a poza sezonem wakacyjnym mieszka w nim poniżej pięciuset osób. Zlokalizowana na mierzei jeziora Gardno, przy ujściu rzeki Łupawa. Tutaj znajduje się mały port.

Lokalna plaża to najważniejsza atrakcja Rowów przyciągająca duże ilości turystów każdego roku. Czysta, szeroka, rozdzielona przez rzekę na fragment zachodni i wschodni z dwoma wyznaczonymi i strzeżonymi kąpieliskami. Kąpielisko zachodnie jest większe (czterysta metrów), lecz węższe, na początku piaszczyste, z kamieniami – im dalej odejdziemy na zachód, wiodą na nie 4 przejścia. Następne, mniejsze kąpielisko Rowy Wschód długie na 200 m, trochę szersze i o jednym zejściu z miejscowości. Jeszcze dalej na wschód, w granicach Słowińskiego Parku Narodowego znajduje się plaża naturystów.

Dodatkową ciekawostką miejscowości Rowy jest sąsiedztwo Parku Narodowego z jego znanymi, nie tylko u nas w kraju, ruchomymi wydmami. Pobliże parku sprawia, że w Rowach odnajdziemy multum szlaków zarówno rowerowych jak i pieszych. Na jeziorze Gardno i rzece Łupawa można uprawiać kajakarstwo – rok rocznie kończy się tu 100 km spław kajakowy Łupawą. Odwiedzając Rowy warto obejrzeć neoromański pochodzący z XIX wieku, wybudowany z granitowych, polodowcowych kamieni kościół z dzwonnicą. Dawniej, na wzgórzu cmentarnym, liczne były groby obcokrajowców: Holendrów, Niemców, Francuzów, Hiszpanów – dowodzące bogatej, żeglarskiej historii miejscowości.

Rowy to ważny ośrodek wczasowy, z bogatą bazą gastronomiczną, budkami z pamiątkami, wieloma domami gościnnymi, pensjonatami, ośrodkami wczasowymi proponującymi apartamenty, kwatery i pokoje w Rowach – bogatą ofertę (ponad 100 propozycji!) znajdziesz na stronie: http://www.e-rowy.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem