Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Rusinowo

Rusinowo z lotu ptakaRusinowo to spokojna wieś położona mniej więcej 13 km na północ od Darłowa. Wprawdzie wioska została założona w pewnym oddaleniu od wybrzeża Bałtyku, to dziś letniskowa jej część do niego się zbliża – z ulic: Sosnowa, Wczasowa, Bursztynowa, Perełkowa i północna część ul. Letniskowej do nadmorskiej plaży jest około kilometra.

Plaża w Rusinowie to świetne miejsce dla wczasowiczów ceniących sobie przestrzeń – plaża jest niezatłoczona, na dodatek jest szeroka i piaszczysta. Do plaży, np z odleglejszych części Rusinowa, można podjechać samochodem, w sąsiedztwie plaży, na placu po wojskowym lotnisku zapasowym znajduje się parking.

W Rusinowie nie ma wielu zabytków (miłośników architektury zapraszamy do odwiedzenia Darłowa) mimo to warto zwiedzić miejscowy kościół. Pierwsza świątynia funkcjonowała już w XV-tym stuleciu, ale została rozmontowana, i w 1873 roku wybudowano (na jej miejscu) jednonawowy (na planie prostokąta), ceglany kościół. Przy zachodniej ścianie, częściowo wtopiona w elewację, stoi pięciokondygnacyjna wieża o wysokości 42 m, zwieńczona hełmem w kształcie ostrosłupa, krytym łupkiem. Na kościelnym chórze umiejscowiono organy wykonane w 1874 roku.

Rusinowo to klasyczne, małe letnisko – funkcjonuje w zasadzie w sezonie letnim. Baza noclegowa Rusinowa to głównie pokoje gościnne i kwatery prywatne, gospodarstwa agroturystyczne czy popularne domki w Rusinowie. Jeśli znudzi nam się cisza i spokój i zatęsknimy za nadmorskimi atrakcjami zawsze możemy wybrać się do pobliskiego Jarosławca.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem