Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Sarbinowo Morskie

Sarbinowo

Ciągnąca się wzdłuż ulicy Nadmorskiej, bok w bok do Bałtyku miejscowość Sarbinowo, to chyba najpiękniejsza wieś gminy Mielno. Obecne Sarbinowo leży tuż przy brzegu Bałtyku, tymczasem nie zawsze tak było. Kiedyś, wczasowisko leżało około 1,5 kilometra od brzegu, z czasem morze wymywało brzeg i żeby chronić Sarbinowo na początku dwudziestego stulecia wzniesiono mur o długości mniej więcej jednego kilometra.

Jak się bezproblemowo można przekonać mur wytrzymał i wciąż możemy odwiedzać Sarbinowo.
Do dziś zachował się największy zabytek miejscowości – neogotycki kościół z połowy XIX stulecia. Co roku, w sezonie wakacyjnym – piętnastego sierpnia urządzany jest w tym miejscu festyn w trakcie odpustu – przyciąga on bezmiar urlopowiczów. W kościele znajdują się również pochodzące z 19. wieku organy, dzięki którym kościół staje się sceną wielu występów chórów, znanych muzyków, śpiewaków operowych. Pomijając świątynię w miejscowości natknąć się można na dawne, XIX-wieczne chaty rybackie i pensjonaty z początku XX wieku.
W Sarbinowie, w konsekwencji jego położenia, odnajdziemy rzecz jasna czystą i piaszczystą plażę – doskonałe miejsce do kąpieli słonecznych a także morskich. Latem na plaży funkcjonują bary, a dzieci odnajdą dla siebie mnóstwo atrakcji.
Ulubioną przez dzieci atrakcją letniska jest mini zoo, umiejscowione w okolicy skrzyżowania Będzino – Sarbinowo. Na rozległym, ogrodzonym, zielonym
obszarze bez trudu natknąć się można na kury, pawie, bażanty, kozy miniaturki lub świnki wietnamskie. Wielbicieli hippiki zaprasza z kolei pobliska, niewielka stadnina.
Z Sarbinowa można wybrać się w kierunku wschodnim na przechadzkę do pobliskiego Mielna przez Chłopy, Mielenko – to raptem siedem km, a w kierunku zachodnim do latarni w Gąskach (około pięć km).Jeśli zainteresowało Państwa Sarbinowo proszę odwiedzić stronę: www.sarbinowo.com.pl/noclegi/wszystkie oferującą noclegi w Sarbinowie.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem