Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Sianożęty

Sianożęty

Obok Kołobrzegu (ok 10 kilometrów w kierunku wschodnim), koło Ustronia Morskiego (ok 1 km) położone są Sianożęty – niewielka miejscowość wakacyjna. Położenie nad Zat. Pomorską, w obszarze, gdzie nierzadko występują sztormy i wieją silne wiatry od morza, sprawia że atmosfera w okolicy Kołobrzegu przesycona jest jodem.

Analizy przyznają, że w tej okolicy jego stężenie jest największe, natomiast jod ma lecznicze właściwości – jego niedostatek zaś powoduje choroby tarczycy.
Sianożęty mają niezmiernie dobre
położenie nie tylko jeśli chodzi o bliskość Kołobrzegu , lecz też bliskość piaszczystego brzegu. Od głównej ulicy wioski plażę oddziela raptem 400 m lądu, a pewna ilość ośrodków wypoczynkowych położona jest jeszcze bliżej. Z miejscowości na plażę wiodą trzy, świeżo wyremontowane, oznakowane zejścia. W okolicznym Ustroniu znajduje się też molo. Sianożęcka plaża jest całkiem szeroka a także piaszczysta.
Sianożęty to również inne atrakcje niż jedynie plaża. W sąsiedniej miejscowości Bagicz jest lotnisko budowane od 1935 roku dla Luftwaffe, a po wojnie zajmowała je Armia Czerwona. Od 2012 r. działa tam turystyczne lotnisko, powinno ono obsługiwać ruch czarterowy i turystyczny samolotów zabierających do 20 osób. Można stąd przelecieć się motolotnią lub samolotem i z lotu ptaka podziwiać krajobrazy.
Dodatkową atrakcją jest okoliczna stadnina koni, albo kursująca między Ustroniem Morskim i Sianożętami kolejka drogowa. Jeśli mówimy o wycieczkach, to będąc w Sianożętach warto udać się na zwiedzanie Kołobrzegu,
można wypłynąć stąd w krótki rejs po morzu. Warto także rozważyć wycieczkę promem odchodzącym na Bornholm i spędzić tam dzień lub dwa.
Sianożęty to nie gwarny kurort jak Ustronie lub Kołobrzeg, stąd też jest to znakomite miejsce na wczasy z dziećmi. Zarówno baza gastronomiczna oraz noclegowa (http://www.sianozety.pl/noclegi/wszystkie) jest bogata i powinna zadowolić większość, nawet wymagających wczasowiczów, przy czym jest z pewnością ekonomiczniejsza aniżeli w oddalonym zaledwie o 10 kilometrów Kołobrzegu.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem