Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Trzęsacz

Trzęsacz

Trzęsacz to prawdopodobnie w największym stopniu rozpoznawalna miejscowość letniskowa w przymorskiej gminie Rewal. Ową sławę zawdzięcza ruinom kościoła pobudowanego w średniowieczu. Kościół został wybudowany ok 2 kilometrów od klifu, z czasem Bałtyk zabierał jednak wybrzeże i już w tysiąc osiemset dwudziestym r. od skarpy kościół rozdzielało tylko 13 metrów.

Morze było nieposkromione i w tysiąc dziewięćset pierwszym roku runęła pierwsza, północna ściana kościoła. Ostatnie osunięcie miało miejsce w 1994 roku pozostawiając ledwie fragmenty ostatniej południowej ściany.
Dzisiaj urwisty brzeg jest starannie zabezpieczony przed destruktywną działalnością Morza Bałtyckiego. Po obejrzeniu szczątek kościoła, warto udać się do kościoła w środku miejscowości bądź zespołu pałacowo folwarcznego z drugiej połowy 18. stulecia z ogromnym parkiem w którym są sędziwe lipy drobnolistne – pomniki przyrody.
Trzęsacz to jak najbardziej także uroki plażowania i kąpieli morskich – plaża jest piaszczysta z kolorowymi kamykami i strzeżona. Co prawda, na plażę, ze względu na spora skarpę, wiodą strome schodki, jednakowoż z kolei na przedłużeniu ich, utworzono punkt widokowy, można z tego miejsca zachwycać się panoramą otoczenia i ruin kościoła.
Dodatkową atrakcją tej nadmorskiej miejscowości stanowi ciągnąca się tędy, działająca linia kolejki wąskotorowej z Gryfic aż do
Niechorza. W czasie wakacji warto skorzystać z przejażdżki wagonikami w stylu retro holowanym przez lokomotywę parową na trasie Pogorzelica – Trzęsacz – zwłaszcza dzieci będą zadowolone z takiej eskapady. W roku 2012 kolejka ta przechodziła renowację i w wakacje 2013 powita odwiedzających jeszcze piękniejsza.
Jak już będziemy w Trzęsaczu można udać się do okolicznego ośrodka jeździeckiego. Można w nim skorzystać z lekcji jeździectwa, albo doskonalić swoje umiejętności jeździeckie.
Analizując powyższe ciekawostki letniska wypada zastanowić się czy wybierając się na wczasy nad morzem nie należałoby się udać się do Trzęsacza? Noclegi w Trzęsaczu, tak jak w wielu morskich wczasowiskach, to różnorodna propozycja podobnie jak pod względem ekonomicznym tak jak i pod względem świadczonego standardu i komfortu.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem