Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Wicie

Wicie

Wicie – to właściwie nieduża wioska letniskowa na naszym wybrzeżu. Według danych statystycznych w wiosce na stałe zamieszkuje mniej niż 100 mieszkańców.

Wicie leżą naturalnie nad Morzem Bałtyckim, ale podobnie na południu wioski znajduje się przybrzeżne jezioro Kopań. Na jeziorze można łowić ryby na wędkę, uprawiać sporty wodne – rozmaite odmiany posiadające w nazwie surfing, żeglarstwo lub pływać kajakiem. Sąsiedztwo jeziora to też kapitalne
miejsce na przechadzki i wycieczki rowerowe. Więc, dla wczasowiczów lubiących czynny odpoczynek, a jednocześnie ceniących sobie ciszę i spokój, Wicie to kapitalne położenie na wakacje bądź urlop. Teren wioski Wicie i okolicy stanowi część Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – obszaru chronionego.
Brzeg morski w Wiciu jest w większości piaszczysty, miejscami z drobnymi kamykami, co więcej jest on dosyć zaciszny. Od miejscowości oddziela ją pasmo wydm porośnięte zwyczajną wydmową roślinnością – lasem z dominacją sosny, znajdziemy także sosnę czarną i mikołajka nadmorskiego.
Chociaż wioska jest niewielka i nie ma w niej dużo barów, sklepów, stoisk z hamburgerami i lodami oraz wielu morskich atrakcji, to nie brakuje ich w pobliskich: Jarosławcu (ok 6 km) i Darłówku, Darłowie (około 10 km).
Noclegi w Wiciu to przeważnie domki letniskowe nad morzem, z placami zabaw dla dzieci, jednakże dla ceniących sobie luksus pojawiają się propozycje oferujące apartamenty w Wiciu.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem