Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Wrzosowo

Wrzosowo

Na wschodnich krańcach Zatoki Wrzosowskiej znajduje się nieduża miejscowość – Wrzosowo. Nad tą zatoką leży, poza Wrzosowem, też leżący nad morzem Dziwnów i Dziwnówek.
Wrzosowo to spokojna, sielska wioska, która jest trochę oddalona od Bałtyku – odległość ta wynosi od 2 do 4 km.

Lecz dzięki szosie nr 107 i biegnącej przez wioskę ścieżce rowerowej łatwo dostaniemy się na piaszczysty brzeg w
ościennej miejscowości Dziwnówek. Do tego, wzdłuż ścieżki rowerowej ustawiono ławeczki, także turyści, którzy podróżują nad Bałtyk szlakiem rowerem bądź pieszo mogą na nich odpocząć.
W tej okolicy również wypoczniemy w siodle. Tutejsze gospodarstwa agroturystyczne proponują naukę jazdy konnej. Zaawansowani jeźdźcy mogą wybrać się na przejażdżkę po sąsiedztwie lub wziąć udział w rajdzie na przykład nad Zalew Kamieński. Ci, którzy niezbyt dobrze czują się na koniu mogą skorzystać z przejażdżki bryczką.
Miłośników historii uraduje zabytkowy dworek z XIX w. z dworskim parkiem, we wsi jest również zabytkowa chata z poł. XIX wieku.
Następny atut Wrzosowa to sąsiedztwo Zatoki Wrzosowskiej – można tu uprawiać sporty wodne – w Dziwnówku działają np szkoły słynnego ostatnio windsurfingu – czy wędkować.
Rozpatrując noclegi nad morzem warto zastanowić się nad Wrzosowem. Funkcjonuje tu dużo domów wczasowych, agroturystyk oferujących kwatery i pokoje, a cena powinna być mniejsza niż w ościennym Dziwnówku.
Pełną ofertę noclegów we Wrzosowie i Dziwnówku odnajdziesz na stronie: http://www.dziwnowek.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem