Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Karwia

Karwia z lotu ptakaW Karwi masz możliwość doskonale odpocząć po całorocznej pracy. Odprężysz umysł, zregenerujesz siły, spędzisz cudownie czas w zacisznym miejscu. To jedno z niewielu miejsc nad Morzem Bałtyckim, które nieustająco trzyma się swojej tradycji rybackiej. Karwia mieści się pomiędzy Jastrzębią Górą i Dębkami.

To wspaniałe miejsce na urlop z całą rodziną, bądź na miesiąc miodowy.

Plaża jest tutaj szeroka, a sam piasek wyjątkowo drobny i złocisty. Można tutaj opalać się, wypoczywać i wznosić zamki z piasku. Jeżeli chcemy spędzić wakacje w ciszy i spokoju, to pojedźmy do Karwi.

Do atrakcyjnych miejsc w okolicy możemy z całą pewnością zaliczyć: Obelisk Gwiazda Północy w Jastrzębiej Górze, Latarnię Morską w Rozewiu, Wąwóz Chłopowski, Półwysep Helski, Sanktuarium Matki Bożej Swarzewskiej Królowej Polskiego Morza, Puck, Pałac w Rzucewie oraz Zamek w Krokowej.

Natomiast atrakcje Karwi to: Nadmorski Park Krajobrazowy i dwa unikalne rezerwaty florystyczne. Możemy także jeździć konno i rowerem.

Jeżeli lubimy podziwiać budynki sakralne, pójdźmy do Kościoła p.w. Św. Antoniego Paderewskiego. W okolicy znajdują się również dwa muzea: Muzeum Regionalne, znajdujące się w Zamku Krokowa oraz Muzeum Latarnictwa Morskiego w Rozewiu. Koneserzy zabytków i historii z miłą chęcią zobaczą kilka XIX-wiecznych domów mających szkieletową konstrukcję.

Jeśli już zdecydowałeś się na wczasy w Karwi odwiedź stronę: www.karwia.com.pl/pokoje-goscinne-noclegi i wybierz odpowiadające Ci pokoje.

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem