Dębina noclegi, informacje, pogoda, zdjęcia, atrakcje – informator turystyczny.

Wisełka

Wisełka

Niedaleko znanego letniska Międzyzdroje – dziesięć kilometrów na wschód znajduje się maleńka miejscowość turystyczna – Wisełka. Leżąca na brzegu Wolińskiego Parku Narodowego, wśród lasów sosnowych, z licznymi szlakami do wędrówki pieszej i rowerowej – to pierwszorzędne miejsce na odpoczynek dla rodzin z dziećmi i wszystkich osób ceniących spokój i ciszę.

Wisełkę od plaży rozdziela mniej więcej tysiąc dwieście metrów. Aczkolwiek, droga wiedzie przez sosnowy las
z domieszką buczyny, i sama w sobie jest już nadzwyczajną atrakcją. Sama plaża, leżąca u stóp urwiska, jest raczej wąska, ale z kolei piaszczysta i ma naturę dzikiej plaży. Woda morska, jak na Morze Bałtyckie jest tu dosyć ciepła, a zapewne cieplejsza niż przykładowo w Kołobrzegu.
Małe jeziorko (20 hektarów) o tej samej nazwie – Wisełka – leży na południu wsi, ma piaszczyste, łatwo osiągalne brzegi – tutaj także jest plaża. Można tutaj wypożyczyć łódkę, żaglówkę. To ulubione miejsce wędkarzy, można tu łowić takie ryby jak szczupak lub okoń, a okoliczne lasy pełne są grzybów.
W pobliżu Wisełki na wzniesieniu o wysokości 75 m zlokalizowana jest latarnia morska Kikut. Sama wieża latarni, postawiona z cegieł i kamieni, ma w przybliżeniu 18 metrów. Działa ona od 1962 roku i jest całkowicie zautomatyzowana, a dystans z jakiego widać jej światło to mniej więcej 16 mil morskich. Niestety nie
można jej zwiedzać, jednakże warto ją choćby zobaczyć.
Pomimo, że Wisełka to niewielka wioska jest dobrze przystosowana do przyjęcia urlopowiczów i wielu z nich spędza tu wczasy nad morzem. Funkcjonuje tutaj wiele pensjonatów, pochodzących z początków dwudziestego wieku, ośrodków wczasowych, domów gościnnych oferujących pokoje oraz kwatery w Wisełce. Baza gastronomiczna jest także bogata, a do miejscowości można dostać się autobusem.
Więcej o Wisełce na stronie: www.wiselka.pl

Polecamy

Jarosławiec kwatery

Kwatery w Jarosławcu

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem